Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD)

KORU SAĞLIK GRUBU SAĞLIK MUHABİRLERİ İLE İFTARDA BULUŞTU

Haberler

KORU SAĞLIK GRUBU SAĞLIK MUHABİRLERİ İLE İFTARDA BULUŞTU

Ankara Rixos Otel’de gerçekleşen iftar yemeğinde Koru Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri kısa bir konuşma yaptı.
Prof. Dr. Hasan Biri; 2013-2014 yılında sağlık sektöründe hizmete giren ve önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacak olan projeleri konusunda basın mensuplarını bilgilendirdi. Biri “Koru Sağlık Grubu bünyesinde Balgat ve Sincan Koru Hastaneleri’nin yanı sıra Sincan Görüntüleme Merkezi, 3 yabancı dilde öğretim imkanı sunan Koru Sağlık Koleji, Bağdat ve Bakü’de hizmet verecek olan sağlık merkezleri ve Çukurambar’da 2013 Aralık ayında hizmete girmesi planlanan 200 yataklı hastane projesi ile sağlık hizmet sektöründe büyümeyi hedeflediklerine işaret etti.
Prof. Dr. Hasan Biri, Türkiye’nin sağlık turizminde iyi bir ivme yakaladığını ancak yardımcı sağlık hizmetleriyle, hastaların hastaneler ile buluşması sürecinde iyileştirmeler yapılması gerektiğini vurguladı. Hasta getirebilecek kişi ya da kuruluşların sertifikalandırılması ve hizmet standartlarının belirlenmesine yönelik Sağlık Bakanlığının bir çalışma yürüttüğünü ve bunu desteklediklerini belirten Biri, bu yolla zaman zaman görülen ve hastaların mağdur edildiği uygulamaların önüne geçilebileceğini kaydetti. Hasan Biri, hastaların vize ve havaalanı gümrük geçişleri gibi konularda, geniş kapsamlı bir yaklaşımla iyileştirme yapılmasını önerdi. Biri, “Koru Koleji” adını verdikleri Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne bu yıl ilk öğrencileri almak istediklerini açıklayarak, yabancı dil bilen teknik personelin sektör ihtiyacı olarak gittikçe daha önem kazanacağını, hem istihdam hem de hizmet kalitesi açısından bu tür okullara ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Teröre sert tepki...

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonucunda şahadete ulaşan 44 şehidimizin ve çok sayıda yaralımızın olması Türk milletini derinden üzmüştür. Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) olarak bu terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Unutulmamalıdır ki; Birliğimizi, devletimizi ve insanımızı hedef alan, milletimizi yılgınlığa sürüklemeyi amaçlayan saldırılara karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türk milletinin 15 Temmuz ve öncesinde de defaten gösterdiği cesaret ve feraset, teröre asla boyun eğmeyeceğimizin ispatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle bir bütündür. Türk milleti kendisine yöneltilen bu alçakça saldırılar karşısında sağduyusunu, metanetini ve inancını asla kaybetmeyecektir. Vatanımızı ve birliğimizi koruyacağız ve üzerimize düşenleri yapacağız.

Şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz Türk milletine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Yönetim Kurulu

DEVAMI

SMD´den Fetö´nün Darbe Girişimine Tepki

DEVAMI

Yönetim Kurulumuz

baskan

Videolar

  • Sağlık İletişimi Sempozyumu 2016
  • Haber Ajanslarının Sağlık Haberciliğine Bakışı
  • Sağlık Haberlerinde Damgalama ve Etik
  • Basının Sağlık Haberlerine Bakış Açısı

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Etkinlik Takvimi