Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD)

SMD-OBEM İŞBİRLİĞİ İLE İZMİR´DE MUHABİRE YABANCI DİL EĞİTİMİ FIRSATI

Haberler

SMD-OBEM İŞBİRLİĞİ İLE İZMİR´DE MUHABİRE YABANCI DİL EĞİTİMİ FIRSATI

OBEM Eğitim Merkezi ve İzmir Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) arasında imzalanan protokol uyarınca başta SMD üyeleri olmak üzere; tüm muhabirler indirimli dil eğitimi alabilecek. OBEM Eğitim Merkezi Genel Müdürü Burak Emert, yabancı dil eğitimi almak isteyen muhabirlere bireysel olarak %30, grup olarak da yüzde 35´e varan indirim fırsatı yarattıklarını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 11 yabancı dilde eğitim sunduklarını kaydeden Emert, yılda bin öğrenciye, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Çince, Portekizce, Japonca, Hollandaca, Yunanca ve yabancılar için de Türkçe dersleri verdiklerini dile getirdi.
Yabancı dil bilmenin günümüzde hangi sektörden olursa olsun bir zorunluluk olduğuna da dikkat çeken Burak Emert, “Muhabirlerin işi iletişim; iletişimin de temeli konuşmadır.
Yabancı dil bilen bir muhabir, farklı kaynaklara ve insanlara daha rahat ulaşabilir. Bilgi alışverişi çok daha kolay olur. İnternetteki bilgilerin yüzde 80´i İngilizce. Bu sebeple muhabirlerin yabancı dil bilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

SMD İzmir İl Temsilcisi Erkan Doğan da, OBEM ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Her alanda görevli muhabir arkadaşlarımızın uygun koşullarda yabancı dil eğitimini tamamlamaları için böyle bir anlaşma yaptık. Sağlık muhabirliği alanında haber yaparken bir çok yabancı ve latince ifadeyle karşılaşıyoruz. Bu ifadeleri doğru anlayıp yorumlamak ve yurtdışındaki bilim adamlarıyla, daha sağlıklı iletişime geçmemiz için yabancı dilimizi geliştirmemiz gerekiyor”

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Teröre sert tepki...

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonucunda şahadete ulaşan 44 şehidimizin ve çok sayıda yaralımızın olması Türk milletini derinden üzmüştür. Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) olarak bu terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Unutulmamalıdır ki; Birliğimizi, devletimizi ve insanımızı hedef alan, milletimizi yılgınlığa sürüklemeyi amaçlayan saldırılara karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türk milletinin 15 Temmuz ve öncesinde de defaten gösterdiği cesaret ve feraset, teröre asla boyun eğmeyeceğimizin ispatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle bir bütündür. Türk milleti kendisine yöneltilen bu alçakça saldırılar karşısında sağduyusunu, metanetini ve inancını asla kaybetmeyecektir. Vatanımızı ve birliğimizi koruyacağız ve üzerimize düşenleri yapacağız.

Şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz Türk milletine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Yönetim Kurulu

DEVAMI

SMD´den Fetö´nün Darbe Girişimine Tepki

DEVAMI

Yönetim Kurulumuz

baskan

Videolar

  • Sağlık İletişimi Sempozyumu 2016
  • Haber Ajanslarının Sağlık Haberciliğine Bakışı
  • Sağlık Haberlerinde Damgalama ve Etik
  • Basının Sağlık Haberlerine Bakış Açısı

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Etkinlik Takvimi