Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD)

SMD ÜYELERİNE KORU HASTANELERİ´NDEN İNDİRİM

Haberler

SMD ÜYELERİNE KORU HASTANELERİ´NDEN İNDİRİM

-ANLAŞMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmzalanan anlaşma protokolüne göre SMD üyelerinden ayaktan tedavilerde fark ücreti alınmayacak, yatarak tedavilerde % 50 indirim yapılacak.

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) ile Koru Hastaneleri arasında indirim protokolü dün imzalandı. İmza merasimi dün akşam saatlerinde Koru Hastaneleri’nin Balgat’ta bulunan merkez binasında gerçekleştirildi.

İmza törenine Koru Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, Koru Hastaneleri üst düzey yönetimi, SMD Genel Başkanı Yusuf Ziya Erarslan, SMD Genel Başkan Yardımcısı Hatice Pala Kaya, SMD Genel Sekreteri Selma Bıyıklı Adabaş, SMD Yönetim Kurulu Üyeleri Mete Generaloğlu ve İlyas Koç katıldı.

İmzalanan anlaşmaya göre SMD üyelerinden ayaktan tedavilerde fark ücreti alınmayacak, yatarak tedavilerde % 50 indirim yapılacak.

SMD Genel Başkanı Yusuf Ziya Erarslan, sağlık muhabirlerinin Türkiye’de halk sağlığının geliştirilmesi ve sağlık hizmetlerinin daha da iyileştirilmesine önemli katkılar sağladığını belirtti. Erarslan, Ankara’daki diğer büyük özel hastanelerle de anlaşma protokolü imzalayacaklarını kaydetti.

Koru Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, ise anlaşmanın hem sağlık muhabirlerine hem de Koru Hastaneleri’ne hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

Anlaşma detayları aşağıdadır:

ERER SAĞLIK VE EĞİTİM KURUMLARI A .Ş İLE SAĞLIK MUHABİRLERİ DERNEĞİ

ARASINDA SAĞLIK HİZMETİ SUNUMUNA İLİŞKİN PROTOKOL

Madde 1-Taraflar

1.(ERER SAĞLIK VE EĞİTİM KURUMLARI BÜNYESİNDE)

ÖZEL KORU SİNCAN HASTANESİ

Adres: Akşemsettin Mah. Bosna Cad. Huzur Sok. No:1 Sincan/ANKARA

ÖZEL KORU BALGAT HASTANESİ

Adres:Oğuzlar Mh 1377.Sk No:21 Balgat/ANKARA

2. SAĞLIK MUHABİRLERİ DERNEĞİ

Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cevat Muratal İş Merkezi112/21 Balgat/ANKARA

Madde 2-Konu

Bu protokol ile SAĞLIK MUHABİRLERİ DERNEĞİ çalışanlarının,bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinden oluşan hak sahiplerinin, ayakta ve yatarak tüm tetkik, tahlil ve tedavilerinin faturalandırılmasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesi amaçlanmıştır.

Madde 3-Tanımlar

SAĞLIK SUNUCUSU : Erer Sağlık ve Eğitim Kurumları A.Ş

HAK SAHİPLERİ : Sağlık Muhabirleri Derneği üyeleri, bakmakla yükümlü

oldukları aile fertlerini

SGK : Sosyal Güvenlik Kurumunu

AYAKTA TEDAVİ : Hastanın yatış işlemi yapılmadan muayene ve tedavi

edilmesini,

YATARAK TEDAVİ : Hastanın yatış ve taburcu işlemi yapılarak muayene ve

tedavi edilmesini, cerrahi müdahaleleri ifade eder.

Madde 4-Sağlık Sunucusunun Yükümlülükleri

1-Sağlık Sunucusu tarafından yatan veya ayaktan tedavi gören hasta adına hak sahiplerinden talep edilecek tutar sözleşme metninde belirtilmiştir. Sağlık sunucusu hiçbir şekilde bu tutar üstünde bir ücret talep etmeyecektir.

2-Hak sahiplerinin SGK mensubu olması halinde ayaktan tedavi işlemlerinde fark ücreti alınmayacak olup,yatarak tedavi gereken işlemlerde %50 indirim yapılacaktır. (K.Doğum yatarak tedavilerde indirim oranı %30´dur. Dış doktor hizmetleri, estetik cerrahi, diş ve diyet bölümü işlemleri anlaşma kapsamında değildir.)

3- SGK mensubu hastalardan her muayene için devletin zorunlu kıldığı 12 TL katılım payı alınacaktır.

4- Sağlık sunucusu ayakta veya yatan her hasta için hastadan tahsil edilecek ücret için ayrı bir fatura düzenleyecektir.

Madde 5- SAĞLIK MUHABİRLERİ DERNEĞİ Yükümlülükleri

1-Hak sahipleri hastaneye TC kimlik numaralarının yazılı olduğu kimlik ve kurum kimlik belgeleri ile müracaat ederler. Sevk belgesi istenmez.

2- Hak sahipleri aldıkları hizmet sonucu oluşan faturayı, anlaşma fiyatları üzerinden hastaneye direkt öder.

3- Sağlık Muhabirleri Derneği,sağlık sunucusuyla(Erer Sağlık ve Eğitim Kurumları İşletmeciliği A.Ş)yaptığı protokol ile yürütülecek işlemler hakkında personelini bilgilendirir.

Madde 6-Genel Hükümler

1-Taraflar protokol hükümlerine eksiksiz bir şekilde uymak zorundadır. Protokol hükümlerine riayet edilmesinin temini amacıyla, herhangi bir aksaklık vukuunda protokol hükümlerinin 20 günlük süre içerisinde yerine getirilmesi gerektiği ihtar yolu ile bildirilir. İhtarın tebliğinden itibaren 20 gün içerisinde ihtarda belirtilen eksiklikler giderilmezse taraflar protokolü tek taraflı olarak fesih edebilir. Taraflar neden göstermek zorunda olmadan ve bir ay önceden yazılı olarak bildirmek suretiyle protokolün yürürlüğüne son verebilir. Tarafların tebligat adresleri protokolün 1.sayfasında 1)TARAFLAR bölümünde yer almaktadır. Bu adrese yapılan tebligatlar taraflara yapılmış sayılır. Sözleşmenin sonlandığı tarihte, işbu sözleşme uyarınca gelen hastanın/hastaların tedavisi devam ediyorsa, Sağlık Sunucusu sözleşme devam ediyormuş gibi hareket ederek tedaviyi sonuçlandırır ve bedelini işbu Sözleşme uyarınca tahsil edebilir.

2-Sağlık sunucusu; bu protokol kapsamında hastadan anlaşma kapsamı dışında herhangi bir ödeme yapması talebinde bulunmaz.

3-Muayene kontrol süresi 10 (on) gündür, kontrol süreleri içerisinde sağlık sunucusu hastadan ücret talep edemez.

4-Taraflarca bu protokole ek protokoller yapılabilir. Bu protokollerin uygulanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümüne Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

5- İki sayfadan oluşan bu protokol .../.../2013 tarihinden geçerli olmak üzere taraflarca iki nüsha olarak imzalanmış olup,imza tarihi itibari ile yürürlüğe girer. Sürenin bitmesinde 1 (ay) önce taraflardan biri yazılı olarak fesih ihbarında bulunulmadıkça 1 (yıl) süre ile aynı şartlarla kendiliğinden uzar.

 

SAĞLIK MUHABİRLERİ                                                       ERER SAĞLIK VE EĞİTİM

            DERNEĞİ                                                                KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ A.Ş

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Teröre sert tepki...

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonucunda şahadete ulaşan 44 şehidimizin ve çok sayıda yaralımızın olması Türk milletini derinden üzmüştür. Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) olarak bu terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Unutulmamalıdır ki; Birliğimizi, devletimizi ve insanımızı hedef alan, milletimizi yılgınlığa sürüklemeyi amaçlayan saldırılara karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türk milletinin 15 Temmuz ve öncesinde de defaten gösterdiği cesaret ve feraset, teröre asla boyun eğmeyeceğimizin ispatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle bir bütündür. Türk milleti kendisine yöneltilen bu alçakça saldırılar karşısında sağduyusunu, metanetini ve inancını asla kaybetmeyecektir. Vatanımızı ve birliğimizi koruyacağız ve üzerimize düşenleri yapacağız.

Şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz Türk milletine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Yönetim Kurulu

DEVAMI

SMD´den Fetö´nün Darbe Girişimine Tepki

DEVAMI

Yönetim Kurulumuz

baskan

Videolar

  • Sağlık İletişimi Sempozyumu 2016
  • Haber Ajanslarının Sağlık Haberciliğine Bakışı
  • Sağlık Haberlerinde Damgalama ve Etik
  • Basının Sağlık Haberlerine Bakış Açısı

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Etkinlik Takvimi