Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD)

SMD 3. PİKNİĞİ VE PAİNTBALL TURNUVASI

Haberler

SMD 3. PİKNİĞİ VE PAİNTBALL TURNUVASI

Sağlık Muhabirleri Derneği’nin (SMD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Sağlık Habercileri Pikniği’nin 3’cüsü renkli görüntülere sahne oldu. Piknik sonrası yapılan painball turnuvasında sağlık habercileri atış ve savaş sanatları alanındaki hünerlerini sergilediler.


SMD’nin 3. Sağlık Habercileri Pikniği ve Paintball Turnuvası Çankaya Mühye Köyünde yapıldı. Etkinliğe gazete, televizyon, dergi ve internet sitelerinde sağlık muhabiri olarak görev yapan haberciler ve ailelerinin yanısıra sağlık sektöründen temsilciler de katıldı.

Sağlık muhabirleri ve SMD’nin onur konukları, birlikte piknik yaparak keyifli bir hafta sonu geçirdi.

‘’TÜRKİYE’NİN UZMAN SAĞLIK MUHABİRLERİNE ÇOK İHTİYACI VAR’’
Etkinlikte konuşan SMD Genel Başkanı Yusuf Ziya Erarslan, Türkiye’de medya gündeminin SS (Siyaset ve Spor) ekseninde yürüdüğünü, sağlık haberlerinin basında olması gerektiğinden çok az yer bulmasından yakındı.
Erarslan, şunları söyledi: ‘’Ülkemizde binlerce insan önlenebilir hastalıklardan yaşamını kaybediyor. Halkımızın sağlık konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi noktasında sağlık haberciliğinin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Hemen herkes ‘herşeyin başı sağlık’ der. Doğru. Sağlık her şeyden önce gelir. Peki sağlık haberleri neden medyada yeterince yer bulmuyor? Yazdığımız sağlık haberlerinin çoğu yayınlanmıyor, yayınlananlar ise iç sayfalarda dikkat çekmeyecek kadar küçük kullanılıyor.

Türkiye dışında gündemi sadece siyaset ve spor olan başka bir ülke yok! Gelişmiş ülkelerin gazetelerini okuduğunuzda manşetlerin genellikle sağlık, eğitim ve ekonomi üzerine olduğunu görürsünüz. Ülkemizde maalesef medyada SS (siyaset ve spor) haberleri hakim. Biz sağlık haberlerinin de ülke gündeminde sürekli yer alması, tartışılması gerektiğini savunuyoruz. Medyayı yöneten meslektaşlarımızın sağlık muhabirliği ve sağlık haberciliğinin ehemmiyeti konusunda daha duyarlı olmasını umut ediyoruz. Ülkemizin ve halkımızın çok daha fazla nitelikli sağlık haberlerine ihtiyacı var. Türkiye’nin alanında uzmanlaşmış çok daha fazla sağlık muhabirlerine ihtiyacı var. Biz SMD olarak bunun mücadelesini veriyoruz.’’

SMD 3. Sağlık Habercileri Pikniği sonunda haberciler paintball turnuvasında kıyasıya mücadele etti. İki takım halinde yapılan maçta sağlık habercileri atış ve savaş sanatları alanındaki hünerlerini sergilediler.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Teröre sert tepki...

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonucunda şahadete ulaşan 44 şehidimizin ve çok sayıda yaralımızın olması Türk milletini derinden üzmüştür. Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) olarak bu terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Unutulmamalıdır ki; Birliğimizi, devletimizi ve insanımızı hedef alan, milletimizi yılgınlığa sürüklemeyi amaçlayan saldırılara karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türk milletinin 15 Temmuz ve öncesinde de defaten gösterdiği cesaret ve feraset, teröre asla boyun eğmeyeceğimizin ispatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle bir bütündür. Türk milleti kendisine yöneltilen bu alçakça saldırılar karşısında sağduyusunu, metanetini ve inancını asla kaybetmeyecektir. Vatanımızı ve birliğimizi koruyacağız ve üzerimize düşenleri yapacağız.

Şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz Türk milletine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) Yönetim Kurulu

DEVAMI

SMD´den Fetö´nün Darbe Girişimine Tepki

DEVAMI

Yönetim Kurulumuz

baskan

Videolar

  • Sağlık İletişimi Sempozyumu 2016
  • Haber Ajanslarının Sağlık Haberciliğine Bakışı
  • Sağlık Haberlerinde Damgalama ve Etik
  • Basının Sağlık Haberlerine Bakış Açısı

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Etkinlik Takvimi