Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD)

Çok Paydaşlı Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı

Etkinlikler

Çok Paydaşlı Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD), toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve farkındalık oluşturulması noktasında gerçekleştirilen çalışmalara katkı sunmaya devam ediyor.
SMD Genel Başkanı Yusuf Ziya Erarslan, SMD Genel Başkan Yardımcısı Hatice Pala Kaya ve SMD Yönetim Kurulu Üyesi Mete Generaloğlu, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin, akademisyenlerin ve diğer paydaşların katılımı ile “Çok Paydaşlı Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı” toplantısına katıldı.

ERARSLAN: DÜNYADA OBEZLERİN SAYISI AÇLARIN SAYISI GEÇTİ!
SMD Başkanı Erarslan, toplantıda hareketli yaşamın desteklenmesi konusunda tüm kurumlara ve özellikle belediyelere önemli görevler düştüğünü belirterek, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de bisiklet kullanımının artırılması için bisiklet yolları oluşturulması gerektiğini ifade etti. ''Dünyada obezlerin sayısı açların sayısını geçti. Bu insanlık adına utanç verici bir durumdur. Türkiye'de obezit ciddi bir sağlık sorunu olmaya başladı. Hareketli yaşamı desteklemekle birlikte düzenli ve dengeli beslenmeyle alakalı çalışmaların artılması gerekir. Hatta bı konuda kamu spotları yapılmalıdır'' dedi.
SMD Genel Başkan Yardımcısı Hatice Pala Kaya ise hareketli yaşam konusunda yapılan bilgilendirici faaliyetlere metro ve otobüs duraklarının da dahil edilmesini önerdi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BESLENME ÇALIŞTAYINA KATILDIK

Türkiye sağlık ve beslenme hareketli hayat programı çalıştayı tamamlandı. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından organize edilen çalıştayın açılış konuşmasını Bakanlık Müsteşarı Elif Güler Kazancı yaptı. 2 gün süren çalıştayada, sağlıklı beslenme konusunda özellikle çocuk ve gençlere yönelik yapılan çalışmalar ele alındı. Bu konuda kamu, özel sektör ve medyanın rolünün ele alındığı çalıştaya, hekimler, akademisyenler, kamu kurumlarından temsilcileri katıldı. Çalıştaya Sağlık Muhabirleri Derneği'ni temsilen DORUK ÇAKAR katıldı.

DEVAMI

SMD Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayında

İçişleri Bakanlığı himayesinde Sağlık Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği 'Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı'nda, Sağlık Muhabirleri Derneği'nin görüşlerini SMD Genel Başkanı Yusuf Ziya Erarslan ve SMD Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Can sosyal paydaşlarımıza iletti.

DEVAMI

Yönetim Kurulumuz

baskan

Videolar

  • Sağlık İletişimi Sempozyumu 2016
  • Haber Ajanslarının Sağlık Haberciliğine Bakışı
  • Sağlık Haberlerinde Damgalama ve Etik
  • Basının Sağlık Haberlerine Bakış Açısı

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Etkinlik Takvimi